Bježi! Via!

Izbornik

Antonio Milevoj osvojio zlato i naslov prvaka Hrvatske

OTVORENO PRVENSTVO HRVATSKE U PRIMOŠTENU

Nakon četiri dana jedrenja u napetoj i dramatičnoj završnici Antonio Milevoj je zadnjeg dana Prvenstva preuzeo vodstvo te se u zadnjem plovu zasluženo popeo na najviše mjesto na postolju i osvojio naslov juniorskog prvaka Hrvatske u klasi Laser 4.7.

Od srijede 21. do nedjelje 25. listopada, natjecatelji jedriličarskog kluba Kvarner, Antonio Milevoj, Leon Kalac, Paola Miletić i Anteo Šumberac u pratnji trenera Vlade Matijevića učestvovali su na Otvorenom Prvenstvu Hrvatske za juniore u klasama 420 i Techno 293, te za juniore i seniore u olimpijskim disciplinama Finnu, Laseru i Laser Radialu koje se ove godine održalo u Primoštenu u organizaciji Hrvatskog jedriličarskog saveza i jedriličarskog kluba Primošten. Ova regata je inače jedina ili rijetka prilika da na domaćim regatnim poljima imamo priliku vidjeti najbolje hrvatske jedriličare, osvajače svjetskih i europskih medalja i vodeće jedriličare svijeta u olimpijskim disciplinama kao što su Tonči Stipanović, Tina Mihelić i drugi.

Na regati je učestvovalo ukupno 138 jedriličarki i jedriličara, a najbrojnija je bila klasa Laser 4.7 kojih je čak 68 pristiglo na start u Primošten. Zbog nedovoljnog broja prijavljenih prvenstvo je otkazano za 49er, 470 i RS:X. Jedrilo se u klasama Finn, Laser, Laser Radial, Laser Radial (juniori), Laser 4.7, 420 i Techno 293.

U četiri dana klasa Laser 4.7 odjedrila je ukupno šest plova u vrlo zahtjevnim vremenskim prilikama na regatnom polju. Antonio Milevoj i Leon Kalac jedrili su odlično i držali se od početka regate u prvih šest. Antonio je prvi dan jedrenja završio na 3. mjestu te je svakim danom napredovao po jednu poziciju do samog vrha. Posljednjeg dana prva tri plasirana izašla su na more sa istim brojem bodova i bilo je jasno da će i najmanje greške odlučivati o prvaku Hrvatske. Antonio Milevoj osvojio je zlato ispred srebrenog mađara Zolt Veissa i brončanog Leona Kljuša (JD Val). U konkurenciji juniorki najbolja je bila Karmen Perković (JK Labud).

Leon Kalac Prvenstvo je završio na 6. mjestu sa najboljim ulaskom u cilj na 3. mjestu u trećem plovu. Paola Miletić zauzela je 33. mjesto u ukupnom poretku i 7. mjesto u konkurenciji juniorki. Anteo Šumberac zauzeo je 64. mjesto. Treba istaknuti da su Paola i Anteo tek nedavno iz klase Optimist prešli u klasu Laser 4.7