Bježi! Via!

Izbornik

Pregršt medalja triatlon kluba Pula

DRŽAVNA PRVENSTVA U AKVATLONU I TRIATLONU

Protekla dva vikenda Preluk 17.06., odnosno Zagreb 25.06. bili su poprište državnih prvenstava u akvatlonu za početnike, super sprint triatlonu za kadete i olimpijskom triatlonu za seniore. Članovi triatlon kluba Pula ostvarili su izvrsne rezultate osvojivši pregršt medalja a najvrijednije rezultate polučili Nicole Fornažar,Valentina Vitasović, Deni Ćosić, Luka Paliska, Luka Grgorinić i Tea Miloš.

Nicole Fornažar osvojila je naslov državne prvakinje u akvatlonu za POČETNICE B sa rezultatom 6:08 ispred Lane Vale 6:47 (TK Rival) i Dore Pelko 7:01 (TK Swibir) dok je Paula Petech-Zudicich osvojila 6. mjesto.

Lara Chiavalon u konkurenciji POČETNICE A osvojila je 3. mjesto sa rezultatom 4:26 iza Brune Nestorovski 4:14 i Elene Ban 3:24 obje TK Matulji.

U kategoriji POČETNICI A pobijedio je Maks Crkvenac 3:13 (TK Swibir) ispred Luke Prpića 3:30 (TK Rival) a 3. mjesto osvojio je Josip Maričić 3:31 (TK Pula) ispred Andree Draveca 3:37 (TK Pula)

U kategoriji POČETNICI B pobijedio je Leon Lukić 6:04 (TK Matulji) a pulski natjecatelji osvojili su sljedeća mjesta:

Ivor Jurcan 5. mjesto 6:42

Tedi Veličković 6. mjesto 7:02

Jan Petech-Zudicich 7. mjesto 7:04

Dominic Šeperović 16. mjesto 9:04

Ivica Kajfeš 17. mjesto 9:07

U utrci super sprint triathlon za kadete naslove državnih prvaka osvojili su Deni Ćosić 30:57 ispred klupskih kolega Ivana Vuletića 31:16 i Marca Veličkovića 32:00 u muškoj te Valentina Vitasović 32:32 ispred Til Ocvirk 32:50 (TK Swibir) i Petre Koceić 33:01 (TK Split) u ženskoj konkurenciji.

U nedjelju 25.06. na zagrebačkom Jarunu održalo se otvoreno prvenstvo Hrvatske u olimpijskom triatlonu na kojem su dominirali članovi TK Pula osvojivši u apsolutnoj kategoriji 4 od mogućih 6 medalja, naime u muškoj konkurenciji pobijedio je Ognjen Stojanović 1:49:50 (TK Pula) ispred Luke Paliske 1:50:11 (TK Pula) i Luke Grgorinića 1:53:03 dok je u ženskoj konkurenciji pobijedia Sonja Škevin 2:08:34 (TK Swibir) ispred Puljanke Tee Miloš 2:14:24 i Dunje Gorup 2:24:16 (TK Maksimir)

S obzirom da je Ognjen Stojanović stranac sa dvojnom registracijom Luka Paliska obranio je prošlogodišnji naslov prvaka Hrvatske u olimpijskom triatlonu. U ekipnoj konkurenciji slavio je TK Pula sa rezultatom 5:33:04 ispred ekipe TK Petar Zrinski 5:51:40 i TK Splita 6:14:31.