Bježi! Via!

Izbornik

Jelena Vuković bacila normu za europsko prvenstvo u Poljskoj

EKIPNO PRVENSTVO HRVATSKE U ATLETICI ZA OSOBE S INVALIDITETOM

U Zagrebu je jučer na stadionu Park Mladosti održano Ekipno prvenstvo Hrvatske za osobe s invaliditetom u atletici. Nastupilo je 84 sportaša iz 13 klubova diljem Hrvatske u organizaciji HASOSI te priređivača AKOI Uriho i AKOSI Agram. Na natjecanju je nastupio Ak Spektar iz Pule za svojih 6 sportaša i u ukupnom poretku, s obzirom na mali broj sportaša zauzeo izvrsno 5 mjesto.

Nastupili su:

Massimo Iveta u kategoriji F 34 u bacanju kugle 5 mjesto sa rezultatom 5,48 m i koplja 10,82 m četvrto mjesto, oba osobna rekorda.

Amar Zec u kategoriji F 51 u bacanju diska 5,55 m 6 mjesto i čunja 16,60 m i šesto mjesto oba osobna rekorda.

Marin Giljanović u kategoriji F 55 u bacanju kugle 4,25 m.i sedmo mjesto i diska 13,24 osvojio je 4 mjesto, oba osobna rekorda

Emilio Zonta u kategoriji F 55 u bacanju kugle osvojio 4 mjesto sa rezultatom 6,09m i diska 17,03 osvojio je treće mjesto i postavio novi Hrvatski rekord i oba osobna rekorda

Mirnes Omerhodžić u kategoriji F 55 u bacanju diska 9,00 m i drugo mjesto i čunja 19,16 osvojivši peto mjesto, oba osobna rekorda.

Jelena Vuković u kategoriji F 57 u bacanju kugle sa rezultatom od 7,08 m osvojila je drugo mjesto i diska sa rezultatom 18,71 osvojila je prvo mjesto.

Jelena Vuković ovim je rezultatima ostvarila plasman na Europskom prvenstvu u atletici, koje će se održati u Bydgszczu u Poljskoj već ovoga lipnja.

AKOSI Agram obranio je naslov ekipnog državnog prvaka sa postignutih 6610 bodova. Drugo mjesto pripalo je AK Odisej OSI sa 4852 boda, a treće mjesto AKOI Uriho sa 3568 bodova.

Polska przyjeżdżamy do Ciebie szczęśliwi, dumni, silni smile

Hvala svima koji vjerovali u mene, da nakon svega opet mogu, mogu biti jaka, mogu se vratiti u normalan život, jer sport je moj život, atletika jednostavno teče kroz vene. Čestitke i svim mojim sportašima koji su bacili osobne rekorde kao i  novi Hrvatski rekord u bacanju diska! Hvala trenerima Katji Luketić i Ivanu Radešiću  na stručnom radu koji je dao ovako velike rezultate, kao i asistentima Robertu Iveti, Vedranu Suniću, Milici Zec hvala i asistentici Katarini Polić na svim pozitivnim mislima i porukama. Hvala svima vama koji ste nas obasuli masom pozitivnih poruka i čestitaka, bili uz nas kao i uvijek.