Bježi! Via!

Izbornik

Novigrađanin Giovanni Cernogoraz ponovo je najbolji sportaš Istarske županije

TAKOĐER I KUGLAČICA NATAŠA RAVNIĆ GAŠPARINI

Giovanni Cernogoraz ponovio je prošlogodišnji uspjeh, te na 24. izboru najboljih sportaša Istarske županije, koje se u utorak održalo u pulskom Domu branitelja, osvojio titulu najuspješnijeg sportaša Istre u protekloj godini.

Inače član Streljačkog društva Gusar iz Novigrada, Cernogoraz je pobjednik finala svjetskog Kupa, osvajač 9. mjesta na OI u Riju, europski prvak s reprezentacijom Hrvatske, te državni prvak i pobjednik Kupa Hrvatske u streljaštvu u disciplini trap. To mu je bilo dovoljno da bude i više nego uvjerljiv u odnosu na konkurenciju.

- Nisam mislio da ću i drugi put uzastopno biti najuspješniji sportaš naše županije iako je sezona bila prilično dobra. Čak ni deveto mjesto u Riju ne bih smatrao podbačajem. Ona druga serija kada je počeo jak vjetar me "koštala" boljeg plasmana. Ispred mene su u 2017. godini tri kola Svjetskog kupa te svjetsko i europsko prvenstvo. Prije svega želim medalju na svjetskom prvenstvu, jer mi samo to nedostaje pa da mogu reći da sam osvojio praktično sve u streljaštvu u disciplini trap.

U kategoriji najuspješnije sportašice uspjeh je ponovila kuglačica Nataša Ravnić Gašparini, članica porečke Istre. Ravnić Gašparini je osvojila brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u pojedinačnoj konkurenciji, održanom u Novigradu, državna je prvakinja u paru, proglašena je najboljom kuglačicom Prve lige, a ujedno je i članica ekipe koja je osvojila NBC Europa Kup i Kup Hrvatske.

Za najuspješniju momčad proglašen je Judo klub Istarski borac iz Pule. Za to su zaslužni Borna Branković, Dominik Družeta, Damir Islambašić, Robert Klačar, Manuel Krajcar, Boris Maurović, Damjan Milošević, Damian Sokolović, Dominik Sumpor, Darko Šekuljica, Ademir Trbalić te trener Dean Ilić koji su osvojili naslov državnih prvaka. Ekipa Ženskog kuglačkog kluba Istra Poreč pod vodstvom Ružice Močibob proglašena je najboljim ženskim sportskim kolektivom, u sastavu Marijana Liović, Nataša Ravnić Gašparini, Ivana Pavić, Biserka Perman, Nikolina Pavlaković, Snježana Kramar, Marija Liović, Valentina Pavlaković, Katja Oplanić, Tatjana Oštrina i Vjera Mušković. Osvojile su NBC Europa Kup i Kup Hrvatske, te zauzele drugo mjesto u Prvoj Hrvatskoj kuglačkoj ligi.

Najbolji je trener Danial Temim, trener u atletskom klubu Medulin, te trener zlatne paraolimpijke Mikele Ristoski, a može se podičiti i nagradom „Franjo Bučar“ za 2016. godinu.

Upravo je Mikela Ristoski ponovo proglašena najuspješnijom sportašicom s invaliditetom. Paraolimpijska pobjednica, vice prvakinja Europe u skoku u dalj, državna prvakinja u skoku u dalj, troskoku i trčanju na 100 m te osvajačica zlatne medalje na svjetskim i srebrne medalje na europskim igrama u troskoku.

Miroslav Petković iz AK Medulina u kategoriji sportaša s invaliditetom nagradu je zaslužio osvajanjem zlatne medalje na prvenstvu Europe u bacanju diska.

Kod mlađih uzrasta u pojedinačnoj kategoriji i dalje su, kao i prošle godine, u vrhu Lara Kliba i Bruno Bošković. Kao članica Judo kluba Istarski borac iz Pule i državne reprezentacije Kliba je osvojila pojedinačno i ekipno brončanu medalju na prvenstvu Europe za kadetkinje, te brončanu medalju ekipno u juniorskoj konkurenciji. Pobjednica je dva Europska Kupa za kadetkinje te vice prvakinja države u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji. Blašković je plivač PK Pula koji je na prvenstvu Europe za juniore osvojio srebrnu medalju na 50 m slobodno, 5. mjesto na 50 m leptir i 4. mjesto u štafeti 4x100 m slobodno. Osvojio je 5 zlatnih, 6 srebrnih i 6 brončanih medalja na državnim prvenstvima i državni je rekorder na 50 m slobodno za juniore.

I u konkurenciji ekipa na postolju je drugi put uzastopno atletski klub Istra. Wanda Haber, Ania Išić, Debora Kodan, Lucija Vareško i Dorja Zanetić su pod vodstvom trenerice Dijane Ivetić postale državne prvakinje u štafeti 4x100 i 4x400 metara, dok su u muškoj konkurenciji najuspješniji, kao i njihovi stariji kolege, judaši Istarskog borca. Goran Branković, Jakov Cvetko, Ivan Čosić, Marko Džin, Mateo Grgorinić, Robert Klačar, Damjan Milošević, Manuel Peteh, Anton Rosanda, Damian Sokolović, Viktor Verzon i Ive Zenzerović uz trenera Deana Ilića postali su državni prvaci i pobjednici Prve kadetske lige.