Bježi! Via!

Izbornik

Puležanka Matea Josipović brončana na Svjetskom amaterskom prvenstvu u MMA-u

MEĐU OSAM HRVATSKIH PREDSTAVNIKA MATEA JE JEDINA OSVOJILA MEDALJU
Od 11. do 18. veljače u Beogradu se održalo Svjetsko amatersko prvenstvo u MMA-u na kojem su se okupili ponajbolji amaterski borci iz čitavog svijeta. Ovo je prvi put u povijesti da se Svjetsko amatersko prvenstvo održava u Europi, a na prvenstvu je po prvi puta nastupila i Hrvatska reprezentacija. Izbornik Saša Drobac izabrao je osam predstavnika koji su predstavljali Hrvatsku među kojima se našla i Puležanka Matea Josipović. Matea se natjecala u ženskoj juniorskoj konkurenciji (U21) u kategoriji do 61 kilogram, te je bila najmlađa borkinja u svojoj kategoriji. Od osam  hrvatskih predstavnika Matea je jedina osvojila medalju! Osvojila je brončanu medalju a jedinu borbu izgubila je protiv Finkinje koje aktualna Svjetska i Europska prvakinja.  Josipović već četiri godine trenira u Trojanu, te je aktualna prvakinja Hrvatske u slobodnoj borbi i u K1 borbama.

"Ponosan sam na Mateu i siguran sam da će nakon ovog iskustva postati još bolja borkinja. Veselim se njezinim novim uspjesima!" - poručio je Matein trener, Zelg Galešić.